email_iconrequest_quote_iconsearch_icon

Blendowanie

Przy blendowaniu płynów łatwo mieszalnych zwykłe mieszadło da zadowalające rezultaty. Natomiast w przypadku płynów o znacznie odmiennej lepkości, konwencjonalny mikser ma tendencję do przemieszczania płynów wewnątrz zbiornika, nie mieszając ich przy tym ze sobą. Otrzymanie jednorodnej cieczy może wymagać długiego czasu miksowania.

Mikser wysokoobrotowy Silverson, dzięki pozytywnej sile miksującej zestawu rotor/stator, zasysa płyny do głowicy pracującej, gdzie szybko zostają połączone ze sobą, a następnie są wypchnięte na zewnątrz przez otwory statora i trafiają z powrotem do zbiornika. Płyny zostają ze sobą zmieszane niemal natychmiastowo.

Do niektórych zastosowań, takich jak ciągłe rozcieńczanie lub kiedy ciecze reagują przy kontakcie, miksery liniowe Silverson okazują się najbardziej pożądane.

W takich przypadkach, zwykle drugi z płynów jest wprowadzany do obiegu tuż przed mikserem liniowym, w ten sposób, że oba strumienie płynów są poddane intensywnej akcji tnącej w momencie, kiedy łączą się ze sobą, dając jednorodną mieszaninę przy pierwszym przejściu przez mikser. 


Blendowanie
Masz pytanie? Zapytaj naszych Ekspertów
Zadzwoń do nas +48-603-975-466