email_iconrequest_quote_iconsearch_icon

Oczyszczanie olejów jadalnych

Miksery liniowe Silverson są stosowane na całym świecie w celu oczyszczania olejów jadalnych. Procesy takie jak odgumianie i neutralizacja są to zwykle procesy ciągłe, przeprowadzane na dużych objętościach. Dodanie odczynników jest kluczowym momentem dla całości procesu: kwas musi być równo rozprowadzony w całej objętości oleju i intensywnie wymieszany, aby przyspieszyć czas reakcji i zmaksymalizować wydajność.

Kwas jest dodawany do oleju tuż przez wejściem do miksera liniowego Silverson. Materiał jest wciągnięty do głowicy pracującej i intensywnie zmieszany w strefie wysokiego cięcia. Drobne cząstki uzyskane po przejściu produktu przez mikser liniowy Silverson zapewnią zwiększoną powierzchnię kwasu wystawioną na działanie otaczającego go oleju, co optymalizuje reakcję i pozwala na pełną wydajność.

Odgumienie enzymatyczne jest coraz częściej stosowane jako alternatywa dla konwencjonalnego odgumiania za pomocą kwasu, ponieważ zapewnia większy odzysk oraz znacznie redukuje ilość wody niezbędnej do przeprowadzenia procesu.  Miksery wysokoobrotowe Silverson prezentują wiele swoich zalet w tym zastosowaniu i tym samym są preferowanym wyborem dla firm stosujących tę metodę. 


Oleje jadalne
Masz pytanie? Zapytaj naszych Ekspertów
Zadzwoń do nas +48-603-975-466